donaskova sluzba banner

Kvalitné bulharské produkty, Lutenica

Ryža červená Exotic line 500 g
BIO cukor trstinový 500 g
Ryža Jasmín 500 g
Ryža hnedá guľatozrnná 500 g
Šošovica jemná 500 g
Ryža dlhozrnná 1 kg
Papričky štipľavé chili grilované 314 g
Boil-In-Bag Quinoa a perlová ryža 250 g
Lutenica Deroni Carica
Lutenica Deroni Velika
Kompót broskyne lúpané polené 710 ml
Fazuľa tmavá obrovitá 500 g
Ryža BIO celozrnná 500 g
Fazuľa biela extra veľká 500 g
Boil-In-Bag Červená a ryža Jasmín 250 g

banner lutenica deroni

Lutenica

Lutenica

Táto delikatesa sa používa už niekoľko storočí ako pikantná hrubo mletá kapiová nátierka v niektorých balkánskych štátoch (Bulharsko, Srbsko, Macedónsko). Názov LUTENICA pochádza zo slova „ľuti“, ktoré znamená štipľavý. Jej výroba je veľmi náročná, pri domácich podmienkach je potrebná spolupráca dvoch osôb počas dvoch dní.

Receptúra

Existujú stovky receptov na LUTENICU, každý ju vyrába podľa svojej chuti, ale základ dobrej receptúry tvorí kvalitná dlhá hrubostenná paprika kapia, baklažán, paradajkový pretlak, mrkva, príp. feferónky, cesnak, slnečnicový olej a koreniny.

Pozrite si leták, kde je receptúra popísaná podrobnejšie:

Stiahnutie letáka:

Výrobca

V ponuke máme Lutenicu, ktorú vyrába firma DERONI. V jej nasledujúcich reklamných videách môžete sledovať spôsob pestovania zeleniny a výrobu a použitie Lutenice:

Použitie

LUTENICA je vďaka svojej homogénnej štruktúre, ktorá vzniká dlhým pečením, výborná ako nátierka v studenej kuchyni, ale môže sa pridávať aj do polievok, na špagety, do zemplínskych strapačiek a podobne.

Labužníci ju ocenia ako prílohu ku grilovanému, pečenému a vyprážanému mäsu, ale výborne chutí aj k cestovinám a ryži. Pretože sa vyrába v dvoch variantoch - pikantná a obyčajná - je vhodná pre deti i dospelých. Určite ju ocenia deti, pre ktoré je okamžite pripravená ako nátierka na chlieb a nemusia čakať za dlhou prípravou raňajok alebo desiaty do školy. Študenti, hlavne na internátoch a výletoch, môžu využiť LUTENICU ako rýchlu pochúťku na chlieb, do hamburgerov, HOT-DOGov a podobne.

Nemôžeme zabudnúť aj na výživovú hodnotu LUTENICE, nakoľko je vyrobená z čerstvej zeleniny. Obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, čo má blahodarný vplyv na zdravie ľudského organizmu. LUTENICA je vyrobená bez konzervačných látok.

Výhradný dovozca pre Slovenskú republiku je naša spoločnosť AMIGO PRIMA s.r.o.