donaskova sluzba banner

Kvalitné bulharské produkty, Lutenica

Lutenica Deroni Carica
Boil-In-Bag Quinoa a perlová ryža 250 g
Papričky štipľavé chili grilované 314 g
Ryža červená Exotic line 500 g
Kompót broskyne lúpané polené 710 ml
Lutenica Deroni Velika
Ryža dlhozrnná 1 kg
Ryža BIO celozrnná 500 g
Fazuľa tmavá obrovitá 500 g
Šošovica jemná 500 g
Fazuľa biela extra veľká 500 g
Ryža Jasmín 500 g
BIO cukor trstinový 500 g
Ryža hnedá guľatozrnná 500 g
Boil-In-Bag Červená a ryža Jasmín 250 g

banner lutenica deroni

História a filozofia

Naša firma vznikla 15. 7. 2004  ako Kostadin Kostadinov – AMIGO.  Na začiatku svojej existencie bola zapísaná v Živnostenskom registri č. 807-4782 /07.07.2004. Začínali sme s dvoma maloobchodnými predajňami s ovocím a zeleninou v Michalovciach na ul. Špitalskej a v Sobranciach na ul. Michalovskej. Ako druhú hlavnú činnosť sme mali od začiatku aj upratovací servis.
V mesiaci jún 2005 sme začali aj s veľkoobchodnou činnosťou  na ul. Priemyselnej v Michalovciach. Naším prvým veľkým odberateľom bolo SD Jednota Michalovce. Keďže sme svoje pôsobenie založili viac na kvalite a až potom na cene, tak postupne rástol aj okruh našich zákazníkov.
V novembri 2005 sme založili ZVOS Jednota Trebišov, veľkoobchod s ovocím a zeleninou pre štyri spotrebné družstvá Jednota, tým sa zmenšil okruh našich zákazníkov. Zároveň s tým sme začali zásobovať niektoré predajne ILaS a CBA Karmen, CBA Komfos, a niektoré menšie súkromné predajne. Presťahovali sme sa na ul. Močariansku 3, potom na ul. Stavbárov 8.  Otvorili sme takisto malý príručný sklad v Kráľovskom Chlmci.
Dňa 13. 12. 2007 sme transformovali firmu od FO (fyzická osoba) na spoločnosť s ručením obmedzeným: AMIGO PRIMA, s. r. o. so sídlom na Stavbárov 8 v Michalovciach.
Začali sme dovážať určité potraviny z Bulharska: lutenicu (kapiovú nátierku), ryžu, fazuľu, zaváranú zeleninu atď.
V lete 2010 sme sa presťahovali späť do priestorov, kde sme začínali veľkoobchodnú činnosť. Koncom roka 2010 sme zmenili sídlo spoločnosti na ul. Prof. Hlaváča 1890/34.
Robíme určité dovozy z Bulharska, Poľska, ČR, Španielska, Maďarska, Macedónska. 
Z Bulharska dovážame prevažne potraviny od firmy Suiden Commerce Ltd., Sofia; Mitak Ltd, Stará Zagora, DERONI Ltd, Haskovo. V Poľsku obchodujeme s firmou FH Renpol, Mlady Biorkow. V ČR obchodujeme s Cerozfrucht, Uherské Hradiště.
V súčasnosti máme štyri nákladné autá, s ktorými robíme rozvozy (tri autá sú 3,5-tonové a jedno auto je  7,5-tonové).
Skladové priestory sú veľké 600 m2 bez rampy. Dobudovali sme si tri izolované chladiace boxy, baliareň na balenie zemiakov a cibule do jedno- a dvojkilových sieťok a na 0,5-kg tácky. K dispozícii máme plynový VZV Toyota. Parkovací priestor pred skladom je asfaltovaný a podlaha v sklade je zmývateľný betón. Kúrenie je ústredné s plynovým kotlom, voda je zapojená na verejný vodovod a takisto aj odpadové vody do verejnej kanalizácie. Na spracovanie komunálneho odpadu máme zmluvu s MÚ.
Vykonávame pravidelné rozvozy po celom Zemplíne v naplánovaných dňoch týždňa. Zásobujeme reštaurácie, hotely, obchody, školy a vývarovne. Od tohto roku 2015 začíname vykonávať aj donášku ovocia a zeleniny aj po domácnostiach v našom okrese.
V roku 2015 sme urobili rekonštrukciu našej predajne na ul. Špitalskej v Michalovciach. Vylepšili sme  prostredie a podmienky predaja. Snažíme sa ponúkať zákazníkom kvalitný a čerstvý tovar za  primerané ceny. Naše predavačky Vám poradia s nákupom a dokonca Vám uvaria aj kávu.
Naše upratovačky vykonávajú vysoko kvalitnú prácu za rozumné ceny, a tak sme stále viac vyhľadávaní aj pre upratovacie služby. V každom objekte (dom, byt, firma), kde sme upratovali jednorazovo alebo pravidelne upratujeme, sú aj tí najnáročnejší zákazníci nadmieru spokojní s našou prácou.